• Ja i CH OSCAR Duma Cara*PL
    Ja i CH OSCAR Duma Cara*PL

o hodowli

Nasza hodowla powstała zupełnie przez przypadek… Pierwszy kot syberyjski zamieszkał u nas w 1998 roku. Był to przepiękny czarny klasycznie pręgowany CEDRIC CERISIER z Powiśla*PL z hodowli Pani Jadwigi Wiśniewskiej z Warszawy. Cała nasza rodzina zakochała się w tym wspaniałym kocie. Nie tylko jego wygląd był imponujący. Jeszcze bardziej urzekł nas jego charakter. Ciekawski, inteligentny i kochający wszystkich domowników. Prawdziwy pies w skórze 10 kilowego kota!
W ten sposób rozpoczęła się nasza "syberyjska przygoda".
Na początku roku 2000 trafił do nas kolejny kot syberyjski. Była to przyrodnia siostra Cedrica, również z hodowli "z Powiśla*PL", czarna dymna DARIA z Powiśla*PL w domu zwana Glendą.
W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować Pani Jadwidze Wiśniewskiej za te wspaniałe koty, mobilizowanie do udziału w wystawach i pokazywania naszych kotów oraz zaszczepienie w nas miłości do tej wspaniałej rasy!
Niestety ani Cedrika ani Glendy nie ma już z nami :( Ale oboje pozostaną w naszej pamięci na zawsze, a ich geny w kotach z naszej hodowli. W tej chwili posiadamy znacznie więcej kotów niż dwa :) Każdy z nich ma zupełnie inny charakter i inne przyzwyczajenia. Jak przystało na koty syberyjskie wszystkie są niezwykle jednak ciekawskie i porządne.

Co jakiś czas pojawiają się u nas kocięta syberyjskie i za każdym razem jest to wielkie przeżycie. W wychowanie miotów wkładamy bardzo dużo pracy, czasu i miłości. 


Koty syberyjskie bardzo chętnie korzystają z możliwości wychodzenia na dwór. Wielką przyjemność sprawia im trenowanie swoich umiejętności łowieckich, wygrzewanie się na słońcu i "kąpanie" w piasku. Z tych powodów zbudowaliśmy w ogrodzie wolierę dla naszych kotów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Federacji Felinologicznej Felis Polonia - FPL będącej przedstawicielem FIFE na terenie Polski. Należymy do klubu SMK Jedynka.

 

 

Zapraszam na stronę naszej hodowli na Facbooku

Duma Cara - hodowla kotów syberyjskich 

 

 

O zdrowie naszych kotów dba:
lek. wet. Magdalena Kirejczyk-Jaworska
Gabinet weterynaryjny FIGARO
ul. Kuratowskiego 6; Warszawa
tel. 022 842 86 60

 

Polecamy drapaki firmy Rufi:

 

Masz pytania?
Wszystkich zainteresowanych rasą i mających jakieś pytania dotyczące kotów syberyjskich prosimy o kontakt.